1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczestniczyć będziemy w wydarzeniach, które przyniosły nam zbawienie. Koncentrujemy się na dniach Triduum Paschalnego, które są obchodzeniem Paschy Chrystusa. Uczestniczymy, bowiem w Jego Męce, Śmierci i zmartwychwstaniu. Triduum Paschalne zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej we czwartek wieczorem, a kończy wieczorem w dniu Zmartwychwstania. Trwajmy w tych dniach z miłością jak najbliżej Chrystusa cierpiącego i zbawiającego nas.
2. W poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 700.
3. W środę Msza św. o godzinie 1700. Po nowennie do Matki Bożej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.
4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy wspominać ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. zostaną pobłogosławione i poświęcone chlebki, które członkowie Caritas rozdadzą na pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Złóżmy za chlebki ofiarę, która przeznaczona jest na fundusz parafialnego Caritasu. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 2200.
5. W Wielki Piątek od godz. 800 rano przychodźmy adorować Pana Jezusa w ciemnicy. W tym dniu Msza św. nie jest sprawowana. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1800, następnie liturgia Słowa, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Krzyż adorujemy poprzez przyklęknięcie i pokłon lub przez ucałowanie. Adoracja do godz. 2200.
6. W piątek obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, wszystkie bezmięsne. Wstrzymajmy się w całym Wielkim Tygodniu od alkoholu. Starajmy się zachować również post w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.
7. W Wielką Sobotę od godz. 800 rano adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 900 i 1000. O godz. 1030 na Broniakówce obok tablicy ogłoszeń przy posesji p. Wilka.
8. Liturgię Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczniemy o godz. 1900. Przynieśmy ze sobą świece i zabezpieczenie na świece, aby uchronić przed zachlapaniem posadzkę i ławki. Zgromadzimy się na placu przy kościele i tu rozpoczniemy liturgię poświęceniem ognia a potem procesyjnie wejdziemy do kościoła. Po zakończeniu liturgii adoracji już nie będzie.
9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. rezurekcyjna o godz. 630 z procesją dookoła kościoła. Druga Msza o godz. 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.
10. Proszę wszystkie róże różańcowe, ministrantów i lektorów o włączenie się w adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny adoracji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.
11. Gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi to taka możliwość będzie w poniedziałek w Lubeni, we wtorek w Tyczynie i w środę w Budziwoju.
12. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 8470 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Do sprzątania w Wielką Sobotę po liturgii proszę: Zofia Wojewódka, Agata Bilska, Iwona Świerad, Halina Dudek, Ewa Mazur, Dominika Medygrał, Lidia Lis, Teresa Wilk, Zofia Włoch i Helena Grzebyk.
14. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Klaudia Kąkol z Siedlisk i Marcin Kaczor z Siedlisk (zapowiedź trzecia).
15. Przypominam, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni.
Do użytku wewnętrznego